Szünórák. Angol elbeszélések az ifjúság számára. Fordította Tisza Etelka. Bp., é.n., Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen apró sérülés. Ritka példány!
Kormos István: Szegény Yorick. Csohány Kálmán rajzai. Salgótarján, 1984, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Számozott (500/325.) és a szerző által dedikált példány.
A két legrégibb magyar nyelvű nyomtatvány. Adalék Sylvester János működéséhez. Semsey Andor adományából hasonmásban közzéteszi s bevezetéssel kíséri Melich János. Budapest, 1912, Magyar Nyelvtudományi Társaság, VII+64+92 p. Átkötött kemény papírkötés. Trócsányi Zoltán (1886-1971) nyelvész, irodalom és könyvtörténész, műfordító, könyvtáros saját kezű névbejegyzésével, dátumozással (1912).
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat. Kopottas, foltos kiadói aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban, 330+389 p.