Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.
4 db agrártudományi munka: Engelbrecht Károly: Az állat-boncz és élettan és az általános állattenyésztés alapvonalai. 1. füz. Pest, 1871, Herz János.; A keszthelyi magyar királyi gazdasági felsőbb tanintézet 1872-1873. évi értesítője. Szerk.: Soos Mihály. 5. évf. Keszthely, 1873 Sógor György.; Kenessey Kálmán: A trágyakezelés népszerű kézikönyve. Bp., 1873, Athenaeum.; Koller Gábor: A buzatúlterme...
Burgmann Kézikönyv :Burgmann Feodor Asbest- és tömszelencetömítések gyárainak magyarországi üzemének évkönyve. Bp., 1934, Apor Leó (Tolnai ny.). 192 p. Kiadói kopottas vászonkötésben. Több lap foltos, egy pedig hiányos.
Páll Jenő Joachim: Az értelem tökéletes szinezése. Első rész. Szigetszentmiklós, 1934, Szerzői kiadás. 45 p. Kiadói papírkötésben. Ritka unicus kiadvány.
Brehm Alfréd: Az állatok világa egy kötetben. (Kis Brehm) Átdolgozta Rapaics Raymund. Reprint kiadás. Bp., 1989, ÁKV-Maecenas. Kiadói egészvászon-kötésben, szakadozott védőborítóban. Az előzéklapot korábban összefirkálták.