Balaton Tudományos Tanulmányozásának Eredményei I. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geologiája. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék. Több térképpel, táblázattal és ábrával. Több szerző: Laczkó Dezső, Vitális István, Schafarzik Ferencz, Sommerfeldt Ernst, Melczer Gusztáv, Treitz Péter, Emszt Kálmán,...
Kulin György: A távcső világa I-II. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon kötés, képekkel, ábrákkal illusztrált, kissé kopottas
Kneller Lajos Alajos: A kereszténység és a modern természettudomány uttörői Adatok a XIX. század művelődéstörténetéhez. Ford. a budapesti papnövendékek magyar egyházirodalmi iskolája. Budapest, 1908. Stephaneum. [4] 527 p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben. Jó állapotban. Ritka!
Alexis Carrel: Orvosok, kuruzslók, eretnekek. Francia orvosok tanulmányai az orvostudomány időszerű kérdéseiről. Fordította: Dr. Révay József. Budapest, 1947, Révai. Kiadói félvászonkötés, kiadói papírborítóban, 331 p. A papírborítója kicsit szakadozott.
Dr. Bókai Árpád (szerk.): Vénygyűjtemény. Budapest, 189, Singer és Wolfner Kiadása. Ötödik, javított és tetemesen bővített kiadás. Kiadói kopottas, sérült gerincű aranyozott egészvászon kötés. A címoldalnál kisebb hiánnyal, és intézményi bélyegzőkkel a másik oldalán.
Dr. Schneller Károly: Kalotaszeg népesedési problémái. Kolozsvár, 1944, Minerva, 40 p. Különlenyomat a Hitel 1944. május-júniusi számából. Kiadói papírkötés. A szerző által Stief Sándornak (1896-1954), elme-, és ideggyógyász, egyetemi tanárnak, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet igazgatójának (1945-1953) dedikált példány.
Szabó Alajos: A házi állatok boncztana, tekintettel az élettanra. Bp., 1977, Athenaeum. Későbbi, kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - ösztön - sors. Első kiadás. Bp., 1948, Új Idők Irod. Int. 286 p. 8 t. Számos szövegközti ábrával. Kiadói félvászonkötésben.