Fényes Elek: Utazások az Északi Sarkvidéken. Átdolgozta Szívós Béla. / Ujabb Utazások az Északi Sarkvidéken. Második kiadás. / Szívós Béla: Nansen utazása lábszánkón Grönlandon keresztül. Budapest, 1905, 1911, Franklin-Társulat, 103+127+95 p. Számos képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos. Kötése meglazult, sérült.
Dr. C. A. Neufeld-München - Julius Pojman: Illustrierter Führer durch Bosnien und Die Hercegovina. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+120 p.. 2. teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. A könyvben ceruzás jegyzettel, aláhúzással. / Cloth binding, in german lan...
Budapest Műemlékeinek Jegyzéke. Budapest városképi és műemléki vizsgálata. Készítették Pogány Frigyes, dr. Borsos Béla, Horler MIklós, Komárik Dénes, Horváth Sándor. Budapest, 1955, Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. II. javított kiadás. Félvászon kötés. Budapest műemlékeinek jegyzéke, 1955-ös összeállítás, kerületekre lebontva, utca nevek szerint, helyrajzi számokkal, műemléki besorolásokk...
Baedeker, K.:Italien. Handbuch für Reisende. Erster Theil: Ober-Italien bis Livorno, Florenz, Ancona, und die Insel Corsica nebst Reise-Routen durch die Schweiz und Oesterreich. Mit 6 Karten und 27 Planen. Coblenz, 1811, Karl Baedeker. Egészvászon kötésben.
Karl Baedeker: Oberitalien. Ligurien, das Nördliche Toscana nebst ausflügen nach Nizze, Cannes und Ajaccio (Corsica) Handbuch für Reisende. Leipzig, 1894, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
Adalbert Müller: Venedig's Kunstschätze und historische Erinnerungen. Venedig-Triest-Verona, 1857, H.F. Münster, 367 p. Kiadói egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Velence útikönyv, német nyelven. A borítója kopott. Térkép nélkül. / Linen-binding, in german language. The cover is worn, without map.
Riczó Bonaventura: Az emberi-tehetségnek tüköre. Hirdetetett az egyházi-törvény és történetek tanítója Riczó Bonaventura által Vedresházán sarlós boldog asszony napján 1830.-dik esztendőben. Szeged, 1830, Grünn Orbán, 23 p. Papírkötésben. Vedres István (1765-1830) szegedi főmérnök tiszteletére tartott beszéd.
Vörös Tihamér, Papp László (szerk.): Az 1931. május 16-tól június 21-ig Budapesten rendezett Országos Magyar Turista Kiállítás ismertetője. Magyar Turista Szövetség, Budapest, 144 p. Átkötött, egészvászon kötés, belül számos kép és egy kihajtható térkép
Grosser Illustrirter Führer Durch Spanien und Portugal. Hartleben's Illustrirter Führer Nr. 45. Wien-Pest-Leipzig, 1892, A. Hartleben's Verlag, XVI+510 p. 2. teljesen átdolgozott és jelentősen bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. / Cloth binding, in german language. The cover is l...