Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. I. Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Kiadói aranyozott, Gottermayer féle egészvászon kötésben, festett lapélekkel. A borítója kopottas, a gerince sérült. Az elülső védőlap kijár.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XII. Csehország II. rész. Töredék kötet. Budapest, 1896, Magyar Királyi Államnyomda, XII+680 p.. Rengeteg illusztrációval. Kiadói aranyozott, Gottermayer féle egészvászon kötésben, márványozott lapélekkel. A borítója picit foltos, kopott. A hátsó kötéstábla egy helyen picit sérült.
Nagy Miklós (szerk.): Magyarország képekben - Honismertető album I-II (Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról.) Reprint kiadás! Budapest, 1989, Helikon. Kiadói félvászonkötésben. 392+384 p. Jó állapotban.
Gáspár Ferencz: A Föld körül. Összesen I.-VI. kötet. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, ill. mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó közepes állapotban
Dr. Rózsás József: A Mohácsi Fogadalmi Emlék Templom. Tihanyi János ismertetésének felhasználásával. Mohács, 1995, Media Mohács Kft., 131 p. + 4 t. Kiadói papírkötés.
Bertha Kelemen: Magyarok és svédek. Hazánk és a nagyvilág IV. Budapest, 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet, 168 p. Kiadói papírkötés. A borítója kopottas, a felső lapélek foltosak.
Vágvölgyi Szilárd: Cergát-parti tűnődések. Andód keletkezése és fejlődése. 1998, Books in Print Bt, 253+2+32 p. Kiadói ragasztott papírkötés. Számos szövegközti illusztrációval, valamint fekete-fehér és színes képekkel a könyv végén. A szerző által dedikálva.
Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben. Fordította: Klopstock Gizella. Bevezetést Dr. Győrkovács László írta. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas kiadói félvászon kötés, 165 p.
Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.
Kärnten und und Grenzgebiete. Krinner's illustrierter Reiseführer. Salzburg, 1929, Hans Krinner. Kiadói félvászon kötés, picit foltos. Számos fekete-fehér és egy színes képpel, valamint két térképpel illusztrálva, német nyelven./ Half-linen-binding, in german language.