Roy Chapman Andrews: A sarkoktól az egyenlítőig. Fordította: Havas József. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Xantus Zoltán (szerk.): A Ferencváros Története. Budapest, 1959, Magyar Szocialista Munkás Párt IX. Ker. Bizottsága - IX. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. Átkötött kiadói egészvászon, 195 p. A borítója kopott.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Cholnoky Jenő: Égen, földön. Földrajzi értekezések. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Laza aranyozott vászonkötésben. Kopottas, foltos fedőborítóval.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga", Az Északi sarkitengeren 1899-1900. II. kötet. Olaszból fordította Dr. Darvai Móric. Bp., Lampel Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Vörös Márton - A szerencsés expedíció Bp., Lampel és Wodianer Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, hátul kis folttal
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos borítótáblával. Enyhén dohos példány.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, a gerinc alul hosszanti irányban 5-6 centiméternyire felszakadt.