Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon-kötésben.
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Gubányi Károly - Öt év Mandzsuországban Lóczy Lajos előszavával. Bp., [1906.] Első kiad! Lampel R. Kiadói vászonkötésben. Gerincen egy két foszlással
Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Számos képpel és két térképpel. Első kiadás! Bp., én. Lampel Kiadói, aranyozott vászonkötésben. Kis kopások
Kéz Andor dr.(szerk.): Felfedezők Lexikona. Magyar Földrajzi Társaság. Bp.,é.n., Franklin Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerince fakult egyébként nagyon szép állapotban
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopottas kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fordította: vitéz Mezey Dénes. Budapest, é. n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötésben. Fekete-fehér képekkel illusztrálva.