Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 98

Vincze Pál (1907-1994) 1937. "V. Országos Kézművesipari Kiállítás Budapesten 1937 / Ipar Nélkül a Nemzet Félkarú Óriás" aranyozott Br emlékérem, peremén "BRONZ" beütéssel, gravírozással (77,6g/61mm) T:2 kis ph. /  Hungary 1937. "5th National Crafts Exhibition in Budapest 1937" gold plated Br commemorative medal, with "BRONZE" mark on edge, engraved. Sign.: Pál Vincze (77,6g/61mm) C:XF small edge error
30487.

Vincze Pál (1907-1994) 1937. "V. Országos Kézművesipari Kiállítás Budapesten 1937 / Ipar Nélkül a Nemzet Félkarú Óriás" aranyozott Br emlékérem, peremén "BRONZ" beütéssel, gravírozással (77,6g/61mm) T:2 kis ph. / Hungary 1937. "5th National Crafts Exhibition in Budapest 1937" gold plated Br commemorative medal, with "BRONZE" mark on edge, engraved. Sign.: Pál Vincze (77,6g/61mm) C:XF small edge e...

6 500 HUF
16,84
18,57

1857. "I Ferenc József - Erzsébet / Az 1857 évi legmagasabb körút emlékére, a Jász Kun Kerületek - Jászberény május 13" jelzetlen Ag emlékérem. Szign.: Carl Radnitzky (17.25g/38.3mm) T:2  Hungary 1857. "The tour of the imperial couple in Hungary" Ag commemorative medallion, without hallmark. Sign: C. RADNITZKY (17.25g/38.3mm) C:XF
30488.

20 000 HUF
51,81
57,14

1867. "A Buda Pesti Koronázás Emlékeül 1867" Al emlékérem füllel, fém láncon (23mm) T:2,2-
30489.

1 000 HUF
2,59
2,86

1883. "I. Ferenc József / Szeged újjáépítésére" ezüstözött Br emlékérem. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXIII" (16,15g/38mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1883. "Franz Joseph I / Reconstruction of Szeged" silver plated Br commemorative medallion (16,15g/38mm) C:XF,VF slight edge error
30490.

8 000 HUF
20,73
22,86

1938. "Szent István Jubileumi Esztendő 1038-1938" Br emlékérem (36,5mm) T:2- ph. Hungary 1938. "Saint Stephen Jubilee" Br commemorative medallion (36,5mm) C:VF edge error
30491.

2 000 HUF
5,18
5,71

~1940. "Magyar Dalos Szövetség - Az érdem jutalmául - XX" Br jelvény + ~1940. "Magyar Dalos Szövetség - Az érdem jutalmául - XXX" Br jelvény + aranyozott fém tölgykoszorú márványlapon, ráragasztva a tulajdonos fényképével. A márványlap oldalán "Havas B. vésnök Szabadka" gyártói jelzés matricán (15x20cm) T:2-
30492.

3 400 HUF
8,81
9,71

1942. "Szegedi Testgyakorlók Köre 1912" fém emlékérem, falapra rögzítve, rajta gravírozott Br tábla "Sz.T.K. 1942 - Házi tőr bajnokság I." felirattal (az érme 36mm/a falap 110x150mm) T:2
30493.

1 400 HUF
3,63
4,00

1943. "Hadbavonult olasz  művészek kiállítása, Budapest" Br emlékérem "Lorioli Milan Roma" gyártói jelzéssel. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE / HADBAVONULT OLASZ MŰVÉSZEK KIÁLLÍTÁSA BUDAPEST". Szing.: Francesco Giannone (40mm) T:2
30494.

6 000 HUF
15,54
17,14

1951. "Honvéd Sportversenyek" fém plakett, hátlapján gravírozás. Szign.:Jákfalvy (60,5x52mm) T:2
30495.

1 000 HUF
2,59
2,86

1956. "Vasas Együttesek IV. Zenei Fesztiválja Budapest 1956. Április 14-29. - Autóvillamossági Felszerelések Gyára Énekkar" zománcozott fém emlékplakett dísztokban (96x58mm) T:2
30496.

1 600 HUF
4,15
4,57

30497.

1 000 HUF
2,59
2,86

1964. "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel eredeti dísztokban + Kiss Nagy András (1930-1997) 1977. "De elvtársaim! Ez az a munkásság, mely osztályharcban vasba öltözött... / Emlékül a Munkásőrség alapító tagjának a Munkásőrség országos parancsnokától 1977. II." vörösréz emlékplakett (104,5x72mm) (2x), egyik tokban + Rácz Edit (1936-) 1972. "Vezess Baleset Nélkül Mozgalom" Br emlékplakett sérült tokban (94mm) T:2
30498.

1964. "Munkásőr" Br kitüntetés mellszalagon, szalagsávval és miniatűrrel eredeti dísztokban + Kiss Nagy András (1930-1997) 1977. "De elvtársaim! Ez az a munkásság, mely osztályharcban vasba öltözött... / Emlékül a Munkásőrség alapító tagjának a Munkásőrség országos parancsnokától 1977. II." vörösréz emlékplakett (104,5x72mm) (2x), egyik tokban + Rácz Edit (1936-) 1972. "Vezess Baleset Nélkül Mozga...

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF