Szinyei Merse Pál Emlékkiállítás Katalógusa. Budapest, 1948, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum, 7 p. Tűzött papírkötés. A borító és a lapok foltosak.
Bóka László: József Attila, Essay és Vallomás, Anonymus Irodalmi és Művészeti Kiadó Részvénytársaság, 1947, Budapest, 105 oldal, kemény papírkötés, a könyv kötése megsárgult, piszkos.
Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938, Rózsavölgyi. 349 p. XLVII t. 70 szövegképpel. Korabeli félvászonkötésben. A kötet tartása kissé merev, rugalmatlan.
Wagner József: Az antik világ zenéje. Parthenon-Tanulmányok. Budapest, 1943, Parthenon-Franklin Társulat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papírborítóban.
Danische Maler. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1911, Karl Robert Langewiesche Verlag, VII+96+VI p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak.
Max Sauerlandt: Griechische Bildwerke. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1911, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+2+118+XI+3 p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak.
Der Stille Garten. Deutsche Maler Der I. Halfte Des 19. Jahrhunderts. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1908, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+79+XIV p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak, szakadozottak.
A barokk. A művészet története. Fordította Székács Vera, Sziberth Bertalan. Budapest, 1987, Corvina Kiadó, 307 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóban. Szép állapotban.
Az érett reneszánsz. A művészet története. Fordította Bárdosi Vilmosné Horányi Krisztina. Budapest, 1986, Corvina Kiadó, 315 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, védőborítóban. Szép állapotban.