4 000 HUF
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I. Budapest, 1893, Magyar Tudományos Akadémia, XVI+667 p. Kiadói kopottas aranyozott gerincű félbőr kötés, sérült gerinccel, a hátsó előzéklap mindkét oldalán és a kötéstábla belsején firkával, foltos, az 1/2 oldalnál a lap picit szakadt.