Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás.
Vaszary Kolos: Világtörténelem. III. kötet Uj-kor. A k. középtanodák felsőbb osztályai számára. Budapest, 1877, Lampel Róbert Könyvkiadása, 290 p. Második, javított és bővített kiadás. Korabeli kopottas félvászon kötés. Megviselt állapotban. Benne ceruzás aláhúzásokkal, jegyzetekkel. Fekete-fehér képekkel, rajzokkal illusztrálva.
Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.
Ősi Erény. Fényes korszakok a magyar nemzet történelméből. Than Mór, Munkácsy Mihály, Lotz Károly, Benczúr Gyula, Székely Bertalan, Zichy Mihály, és más híres magyar művészek festményeinek fénymetszetű reprodukciói, 50 db. Budapest, é.n., Kosmos Irodalmi Intézet. Kiadói egészvászon kötésben. Rossz állapotban, Benczúr Gyula: Vajk megkeresztelése c. munka hiányzik.
G. F. Scott Elliot: A primitív ember hajdan és most. Fordította Schöpflin Aladár. Budapest, 1911, Franklin-Társulat. Ismeretterjesztő Könyvtár. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval, picit kopott, a könyvből pár lap kijár.
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
Uralkodók és dinasztiák. Budapest, 2001, Magyar Világ Kiadó. Kiadói műbőr kötés. A könyv az Encyclopaedia Britannica alapján készült, érdekes és hasznos munka.
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Budapest, 1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés.