Vitéz Aggházy Kamill - Stefán Valér: A világháború. 1914-1918. Budapest, 1934, Országos Közművelődési Tanács Könyvosztálya. Kiadói kopottas papírkötésben, a 70-75. oldal között az lapok kijárnak. Számos szövegközti térképvázlattal, valamint sok érdekes fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Gyóni Géza: Lengyel mezőkön, tábortűz mellett. Przemysli versek 1914-1915. Budapest, 1916, Athenaeum Rt., 76 p. Kiadói papírkötés. Megviselt, széteső állapotban.
Dr. Kartal Imre (szerk.): Lakóházak légoltalma. Légoltalmi őrségparancsnokok által a lakók részére tartott tanfolyam anyaga. Teljesen átdolgozott III. kiadás. Budapest, 1943, Légoltalmi Liga. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban.
Nagy Gábor: Páncélos csaták. Budapest, 1966, Zrínyi Katonai Kiadó, 220 p. Kiadói nyl kötés. Számos képpel, térképpel és táblázattal illusztrálva. A borítója kopott. Egy térkép némileg szakadt. Volt könyvtári példány.
De Sgardelli Caesar: Honvédelmi kötelezettségeink II. kötet. A M. Kir. Honvédelmi Minisztérium kiadásában megjelent A-46 jelzésű, a M. Kir. Csendőrség számára rendszeresített Becsületügyi szabályzat. Lovagias ügyek intézése különös figyelemmel katonai vonatkozásaikra. A rehabilitáció. Tanácskérés becsületügyekben. Budapest, 1941, Honvédelmi Kötelezettségeink, 128 p. Kiadói foltos, kissé sérült ger...
5 db különféle katonai témájú könyv: Berezskov, V. M.: Az ENSZ bölcsőjénél (Bp., 1976); Bogusz, Jan: Katonai didaktika (Bp., 1974); Hackmann - Lenihan: Az igazság ára; A budapesti gázművek száz esztendeje; Pintér István: Rendnek muszáj lenni... (Bp., 1973); Konyev, I. Sz.: Egy frontparancsnok feljegyzései 1943-1944 (Bp., 1983); Styemenko, Sz. M.: A vezérkar a háború éveiben (Bp., 1975). Kötetenkén...