Fritz Seitz: Das Bastelbuch. Ein Wegweiser für jung, und alt in Handfertigkeit, Spiel und Arbeit. II. Stuttgart, 1922, Franckh'sche Verlagshandlung, 4+208 p. Kiadói félvászon kötés, német nyelven. Számos szövegközti képpel és ábrával illusztrálva. A borítója maszatos, kopott. / Half-cloth binding, in german language. The cover is little bit spotty and worn.
Das Bastelbuch. Ein Wegweiser für jung, und alt in Handfertigkeit, Spiel und Arbeit. V. Stuttgart, é.n., Franckh'sche Verlagshandlung, 4+192 p. Kiadói félvászon kötés, német nyelven. Számos szövegközti képpel és ábrával illusztrálva. Ex libris bélyegzővel. A borítója maszatos, kopott. / Half-cloth binding, in german language. The cover is little bit spotty and worn.
Fritz Seitz: Das Bastelbuch. Ein Wegweiser für jung, und alt in Handfertigkeit, Spiel und Arbeit. VI. Stuttgart, é.n., Franckh'sche Verlagshandlung, 4+192 p. Kiadói félvászon kötés, német nyelven. Számos szövegközti képpel és ábrával illusztrálva. Ex libris bélyegzővel. A borítója maszatos, kopott. / Half-cloth binding, in german language. The cover is little bit spotty and worn.
Perl Sándor: A textilipar. III. kötet. A fonalak szövése, előkészítése, kötéstan, szövés. 312 ábrával. Műszaki Könyvtár. Budapest, é.n., Népszava. Kiadói papírkötésben.
Wilhelm Bölsche: A bacillustól a majomemberig. Fordította dr. Pogány József. Természettudományi Könyvtár. Budapest, 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói foltos egészvászon kötés.
Durkheim Emil: A szociológia módszere. Fordította és előszóval ellátta Balla Antal. Második kiadás. Kultúra és Tudomány. Budapest, é.n., Franklin Társulat, 198 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
H. G. Wells: A nagy katasztrófa 1912-1920. Fordította Tonelli Sándor. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1922, Franklin-Társulat, 159 p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Molnár Antal: A zenetörténet szociológiája. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1923, Franklin-Társulat, 191p. Kiadói némileg foltos aranyozott egészvászon kötés.
Öveges József: A legújabb kor fizikája. Ember és világ. Budapest, 1951, Művelt Nép Könyvkiadó. Kiadói kopottas félvászon kötés. Volt könyvtári példány.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. Ősvilágok élete. A 8.,19-23. fejezetek szerzője Kormos Tivadar. Budapest, 1931, Dante. Harmadik kiadás. Kiadói kopottas aranyozott egészvászon kötés.