Lambrecht Kálmán: Az ősember. Ősvilágok élete. A 8.,19-23. fejezetek szerzője Kormos Tivadar. Budapest, é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói kopottas aranyozott félvászon kötés.
Raoul H. Francé: A növények élete. Fordította: Lambrecht Kálmán. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó, 438 p. Műveltség. Kiadói félvászon kötés, ex libris-szel, a borító sarkai kopottasak, a kötése picit meglazult, de ezeket leszámítva jó állapotban van.
Sztrókay Kálmán: A természet titkai nyomában. Say Kornél 100 rajzával és 4 műmelléklettel. Budapest, é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kissé foltos kiadói egészvászon kötésben, pár helyen ceruzás aláhúzásokkal, ex libris-szel.
Dr. Marjai Imre: Hajómodellezés. Budapest, 1980, Műszaki Könyvkiadói. Kiadói kemény papírkötés, a kötés ragasztása elengedett, de ezt leszámítva jó állapotba van.
Magyarország történeti statisztikai helységnévtára. Főszerk.: Klinger András. 1. köt.: Heves megye. Bp., 1991, Központi Statisztikai Hivatal. Kicsit kopott papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Gróh Gyula: Általános chemia. Főiskolai és egyetemi hallgatók részére. Bp., 1918, Kilián Frigyes utóda m. kir. egyetemi könyvkereskedő. Kiadói félvászon-kötésben. A könyv gerince sérült.
Raoul H. Francé: A növények élete. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó. Fordította: Lambrecht Kálmán. Műveltség. Kopott kiadói félvászon kötés, 438 oldal. Közepes állapotban. A borítója kopott. A kötése egy helyen meglazult.