Durrell, Gerald és Lee: Az amatőr természetbúvár. Útmutató az élő természet tanulmányozásához. Harmadik, változatlan kiadás. Bp., 1989, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, a kartonkötés kissé kopott, egyébként jó állapotban.
Cserey Adolf: Kis ásványtan. Budapest - Pozsony, é. n., Stampfel Károly (Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 128.). Kicsit sérült gerincű papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Cserey Adolf: Ásványhatározó. Budapest - Pozsony, 1900, Stampfel Károly (Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 60.). Sérült gerincű papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Faller Jenő: Jó szerencsét!. Események, képek a bányászat múltjából. Budapest, 1975, Műszaki Könyvkiadó, 169 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Megjelent a 25. magyar Bányász-nap emlékezetére, a Magyar Szénbányászati Tröszt patronálásában.
Mészáros Ottó (szerk.): A shoddytól a treviráig. A százéves gyapjúmosó és szövőgyár története. 1868-1968. Budapest, 1968, Gyapjúmosó és Szövőgyár. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírtokban.
Beuys, Barbara: Am Anfang war nur Verzweiflung. Wie Eltern behinderter Kinder neu leben lernen. Reinbek, 1984, Rowohlt. Későbbi vászonkötésben, jó állapotban.
Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei II-IV. Kötet. (Az I. kötet hiányzik.) Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei és a fémek technológiája II. kötet: A külső erők hatása a szilárd anyagok mechanikai tulajdonságaira. Második, bővített kiadás. Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei és a fa anyagának technológiája III. kötet: A belső és k...
Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. Ford. Littke Aurél. II. kötet. Tengerentúli földrészek. 195 szövegközi térképecskével és diagrammal 462 p. Bp., 1926, K.M. Egyetemi Ny. Kiadói, kék félvászonkötésben, jó állapotban. A gerinc enyhén sérült.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. 299 oldal. A könyv alsó lapszélei foltosak.