Vegyes témájú útikönyvek, és egy múzeumi kalauz, 5 db, alapvetően az 50-es évekből, különféle méretben, változó állapotban: Dr. Csatkai Endre, Dr. Varga Lajos-Vendel Miklós: Sopron útikalauz. Sopron, 1957, Győr-Sopron Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. Dr. Horváth Endre: Pannonhalma Útikalauz. 1961, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. ...
Széchényi Zsigmond: Afrikai tábortüzek. Vadásznapló kivonatok 1932-1934. Budapest, 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó, 306 p. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban. Első kiadás.
Nitrai fejfák. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp, (Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 45 p.+ 9 t. A borítót és a címoldalt Massányi Ödön készítette. Kiadói papírkötés. A borító és a lapok foltosak. A kötése sérült, pár lap szakadt. Ritka!
Nitra Arany Könyve. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp,(Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 62+23 p. Kiadói papírkötés. A borítót Massányi Ödön, A címlapot Slamka Lajos készítette. A borítója foltos, szakadt. A lapok ázottak. Ritka!
Nitra Lelke. Nitra, 1940, Dr. Faith Fülöp, (Lőwy Antal Fiai nyomdája, Nitra), 48 p.+20 t. A borítót Slamka Lajos, a címoldalt Massányi Ödön készítette. Kiadói papírkötés. A borító és a lapok foltosak. Ritka!
Bogza, Geo: Geogrpahische Darstellung der Rumänischen Volksrepublik. Bukarest, 1953, Verlag des Rumänischen Institutes für Kulturbeziehungen mit dem Auslande. Papírkötésben, jó állapotban.
Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A címlapja hiányos. A borítója kopottas. Fekete-fehér képekkel, térképpel illusztrálva.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p. A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.