Atlas Polskich Strojów Ludowych XIV. Franciszek Kotula: Strój łańcucki. Wrocław, 1955, Nakladem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Számos illusztrációval, színes képpel. Kiadói papírkötésben, kissé dohos állapotban.
Atlasu Polskich Strojów Ludowych XIX. Janusz Kamocki: Strój sandomierski. Wrocław, 1957, Nakladem Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Számos illusztrációval, színes képpel. Kiadói papírkötésben, kissé dohos állapotban.
Karl von Rotteck: Allgemeine Geschichte vom Anfang der historischen Kenntniß bis auf unsere Zeiten. I-X. Braunschweig, 1854-55, Verlag von George Westermann. Hat kötetben. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban.
Ludwig Mises: Liberalismus. 1927 Verlag von Gustav Fischer. 175. p. Német nyelvű. Könyvtári állományi pecséttel és külön lapokon könyvajánlóval és megrendelőlappal. Kiadói vászonkötés, kopottas állapotban. / German language, with library's sigil, few book reference and order-form, worn cloth binding. / Deutsch mit Siegel den Bücherei, Buch Referent und Bestellung, verwittert Leinenband.
Campes, J.H.: Robinson Crusoe. Für die Jugend neu bearbeitet von Julius Hoffmann. Mit vielen Textillustrationen und vier Farbenbildern nach Aquarellen. von W. Hoffmann. Zweite Auflage. Stuttgart, Thienamanns Verlag. Ganzleineneinband, verschlisener Zustand / Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban / full linen binding, demaged condition