Horváth Mihály: Magyarország történelme III. kötet. A mohácsi ütközettől a Linczi békekötésig. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv tulajdona. Átkötött félvászon kötés, a gerinc picit szakadt, de egyébként jó állapotban.
Vaszary Kolos: Történelmi életrajzok. Hazai festőművészek által illusztrált ifjusági iratok III. kötet. Vaszary János képeivel ellátott harmadik kiadás. Budapest, én., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, szép állapotban
Julius Caesar, C. Iuli Caesaris: Commentarii de Bello Gallico (A gall háború). In usum scholarum recognovit Bernardus Dinter, Lipsiae / Leipzig, 1878, 231 p. Átkötött félvászon kötés megviselt állapotban, ceruzás firkákkal
Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben. Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel. Csak első kötet! A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a s...
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., é.n., Franklin. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel. A könyv gerince kopottas, sérült, a kötése sérült, a könyvből pár lap kijár.