A Felvidék és Kárpátalja hadtörténete 1914-1918. Szerk.: De Sgardelli Caesar. Vítéz Uzsoki Báró Szurmay Sándor bevezető soraival. Budapest, é.n. (1940), Athenaeum, 1 t. (László Fülöp: Horthy Miklós színes portréja)+492 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas borítóval, számos szövegközti fényképpel, térképvázlattal illusztrálva. A kötet végén tisztek és tisztjelöltek életrajzával és fény...
Barkóczy-Klopsch Béla: Der heimzug der armee des generalfeldmarschalls von Mackensen. Durch Ungarn, nack zusammenbruch. Budapest, 1928, Ungarischen Nationalbundes. Átkötött egészvászon kötés, német nyelven, jó állapotban.
Landor Tivadar (szerk.): A Nagy Háború írásban és képben. Első rész: Északon és délen. III. kötet. Bp., 1917., Athenaeum. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben, védőlap és előzéklap hiányzik.
Balázs Béla: Lélek a háborúban. Honvédtizedes naplója. Divéky József rajzaival. Gyoma, 1916, Kner Izidor Kiadása, 154 p. Foltos kiadói félvászon borítóban. Hat egészoldalas rajzzal.
Honvédelmi ismeretek III-IV. Budapest, 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kopottas félvászon kötés. Az egyik oldal ragasztott, a kötése laza. Megviselt állapotban. Fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrálva.
Haller, Maximilian: Handbuch für den berittenen Officier der k.k. Fusstruppen. Wien, 1886. Selbstverlag. 116p. + 2t. Korabeli félvászon kötésben, jó állapotban / In half linen binding.
Ignaz Kankoffer: Ruhmeshalle der k. k. österreichischen Armee, Wien, 1864, Karl Gorischef Buchhandlung. Kiadói vászonkötésben, jó állapotban. Töredék 312. oldalig / Linen binding. Fragmentary.