Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Budapest, 1926, Pantheaon Irodalmi Intézet Rt. Harmadik, átnézett kiadás. Korabeli félbőr kötés, kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
A Kónya család. Feljegyezte Dr. Erdélyi Sándor, Prof. Gualtiero Nicolini. Budapest-Cremona, 1998, Media-Press Bt., 350 p. Kiadói kartonált papírkötés, magyar, angol és olasz nyelven, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kónya Lajos által dedikált példány.
Mikszáth Kálmán: A vén gazember. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója, és a gerince némileg kopottas, a fűzése meglazult.
Mikszáth Kálmán: Pernye. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A gerince kopottas, az elülső védőlap és előzéklap kijár.
Mikszáth Kálmán: Akli Miklós cs. kir. udvari mulattató története. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borító kopottas, a lapok egy része foltos, és a fűzés kicsit meglazult.
Makai Emil munkái I. Sajtó alá rendezte Molnár Géza. Budapest, é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott szecessziós egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötés, márványozott lapélekkel. Csak I. kötet. Jó állapotban.
Sienkiewicz Henrik: Quo Vadis? II. kötet. Töredék kötet. Regény Nero császár idejéből. Az eredeti képeket Löschinger Hugo rajzolta. Budapest, 1901, Pesti könyvnyomda-részvény-társaság. Első kiadás. Kiadói festett, illusztrált, szecessziós egészvászon kötés, festett lapélekkel, Gottermayer N.-féle kötés, kissé megviselt állapotban, kopottas borítóval, némelyik lap foltos, egy-kettő lap firkált.
Fazekas Mihály: Ludas Matyi. Debrecen, 1939, Exodus. Szoboszlai Mata János 10 eredeti fametszetével, számozott, a grafikusművész által aláírt kiadás. Kiadói egészvászon kötés, borító foltos, a gerincnél enyhén elvált, 32 p.