Albrizzi, Giovanni Battista: Forestiero illuminato intorno le cose piu rare, e curiose, antiche, e moderne della citta di Venezia, e dell'isole circonvicine : con la descrizione delle chiese, monisteri, ospedali, tesoro di S. Marco, arsenale, fabbriche pubbliche, pitture celebri, funzioni e divertimenti, e di quanto v'e di piu riguardevole : opera adornata di vedute in rame I.-II. Venezia, 1792. G...
Itinerario istruttivo da Roma a Napoli ovvero descrizione generale de' piu' insigni ... ed architettura di questa celebre citta e delle sue vicinanze Rom, 1816. Pressol'autore. 33 metszettel és két metszett, kihajtható térképpel, jó állapotú félbőr kötésben / With complete 33 etchings and two etched fold-out maps. In half leather binding, in nice condition
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma. antica e moderna ovvero descrizione generale dei monumenti antichi e moderni ... Riveduta, corretta ed accresciuta da A. Nibby. I.-II. Rom, 1818. Stamperia de Romanis, 47 metszettel és két metszett, kihajtható térképpel, jó állapotú félbőr kötésben / With complete 47 etchings and two etched fold-out maps. In half leather binding, in nice condition
Nordost-Deutschland (Von der Elbe und der Westgrenze Sachsens an) Nebst Danemark. Leipzig, 1896, Karl Baedeker. Kiadói egészvászon, XXX+395 p. / Cloth binding.
Cotteau, Edmond: Un touriste dans l'extreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
Budapest Műemlékeinek Jegyzéke. Budapest városképi és műemléki vizsgálata. Készítették Pogány Frigyes, dr. Borsos Béla, Horler MIklós, Komárik Dénes, Horváth Sándor. Budapest, 1955, Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. II. javított kiadás. Félvászon kötés. Budapest műemlékeinek jegyzéke, 1955-ös összeállítás, kerületekre lebontva, utca nevek szerint, helyrajzi számokkal, műemléki besorolásokk...
Zoltán József: Népi szórakozások a reformkori Pest-Budán. (Az 1959-ben készült tanulmány első kiadása.) Gaal György A tudós palótz avagy Furkáts Tamásnak Mónosbélbe lakó sógor-urához irtt levelei. /1-6. köt./ (Az 1803-1804-ben megjelent mű hasonmás kiadása) Budapest, 1975, készült a FSZEK Budapest Gyűjteményének gondozásában, 1000 példányban, fekete fehér képekkel, papírkötésben
Kecskemét és a kecskeméti puszták, hasonmás kiadás. Sümegi György (szerk.), Kecskemét, 1980, Kecskeméti Városi Tanácsa, 128 p. Papírkötés, végén képes melléklet, jó állapotban
Nouveau Guide Pratique Artistique de Genes et ses environs. Genova, 1921, A. Peloso. Kiadói egészvászon kötés, kopottas gerinccel. Genova útikönyv, fekete-fehér fotókkal és egy kihajtható térképpel illusztrálva, francia nyelven. / Linen-binding, in french language.
Eötvös Károly: A Bakony II. kötet. Eötvös Károly munkái XXII. Budapest, 1909, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, picit laza kötéssel. Töredék kötet.
Dr. Nemes Jenő György: Ivókúrák Budapest gyógyforrásainál. Balneológiai és idegenforgalmi ismertető. Budapest, Idegenforgalmi könyvtár, 42 p. Papírkötés, jó állapotban