La Hongrie. D'Hier et d'aujourd'hui. Bibliothéque Hongroise. Paris, 1932, Les Oeuvres Représentatives. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér illusztrációkkal, francia nyelven.
G. Speck-Jost: Illustrierter Führer auf die Gipfel der Schwiezer Alpen. Schneehuhnkarte 33. Oberaarhorn. Luzern, 1911, Schneehuhnkarte. Német nyelvű kiadvány, jó állapotban. / In german language.
G- Speck-Jost: Speck-Jost's Illustrierter Führer auf die Gipfel der Schwiezer Alpen. Schneehuhnkarte 11. Zinalrothorn, Ober-Gabelhorn. Bern, én., Schneehuhnkarte. Német nyelvű kiadvány, jó állapotban. / In german language.
Széll Sándor: Nagyvárad Szent László városa. Budapest, 1940, Officina Nyomda és Kiadóvállalat, 22+10 p.+32 t.+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér fotókkal, a gerince sérült, hiányos, de egyébként jó állapotban.
Nógrád, a varázslatos világ 1-6. (különböző szerzők) Nógrád megye történeti jelképei, Nógrád a közügyért, Az 1705-ös szécsényi országgyűlés, Rajeczky Benjamin, Nógrádi olimpikonok, Pillanatképek a Losonci Kaszinó és Vigadó életéből. Kiadja Nógrád Megye Önkormányzata. 15×11 cm
Dr. Bodnár Gyula (szerk.): Róma, Nápoly. Budapest Székesfőváros Iskolai Kirándulóvonatai 23-24. Budapest, 1938. Budapest Székesfőváros. Kiadói papírkötés, számos fotóval, és kihajtható térképekkel illusztrálva, szakadt, foltos állapotban.
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Gilitze István: P. Makó városának víz által való pusztulásáról. Makó, 1973, Csongrád megyei - Makói Városi Tanács. Kiadói papírkötés, 39 p.1821-es reprintje. A könyvben Jámboriné Balog Tünde 4 db. fekete-fehér illusztrációjával.
Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben. Fordította: Klopstock Gizella. Bevezetést Dr. Győrkovács László írta. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Második kiadás. Kopottas kiadói félvászon kötés, 165 p.