Bertha Kelemen: Magyarok és svédek. Hazánk és a nagyvilág IV. Budapest, 1946, Teleki Pál Tudományos Intézet, 168 p. Kiadói papírkötés. A borítója kopottas, a felső lapélek foltosak.
Charles Darwin: Egy természettudós utazása a Föld körül I-II. Fordította Fülöp Zsigmond. Világkönyvtár. Budapest, 1913, Révai. Kiadói, festett egészvászon sorozatkötésben. A borítója foltos, kopott megviselt állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. 100 képpel és 3 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kopottas kiadói egészvászon sorozatkötésben.
Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak Csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 II. Bp. 1902. Lampel. 199 p. 3 mell. A Magy. Földrajzi Társ. Könyvei V. Ilusztrált kiadói félvászon-kötésben. Könyvtári példány volt.
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kissé foltos borítótáblával. Enyhén dohos példány.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 82 képpel és térképpel. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerince kopott, a borító...
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. A gerince kopott. A borítója foltos.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Angolból fordította Halász Gyula. 100 képpel és térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói díszes, aranyozott, egészvászon-kötésben.