Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. Budapest, 1915-1917, Magyar Tudományos Akadémia Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon, intézményi bélyegzővel.
Jancsó Benedek: A román nemzeti törekvések története és jelenlegi állapota. 1-2. köt. Bp., 1896-1899, Lampel Róbert. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., 1928, Franklin. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel. Négy lap kijár. Ezt leszámítva jó állapotban van.
Alfred Rambaud: Oroszország története eredetétől kezdve 1884-ig Fordította Laukó Albert I-II. kötet. Bp., 1890, MTA, VIII+432+446 p. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban.
Szabó István: A magyarság életrajza. Magyar Történelmi Társulat könyvei VIII. Budapest, é.n. (1941), Magyar Történelmi Társulat. Kiadó félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, a javítás jegyzékben tollal bejegyzések, de ezeket leszámítva jó állapotban.
Sebess Dénes dr.: Új Románia földbirtokpolitikája Erdélyben. Budapest, 1921, Hornyánszky Viktor. Az eredeti papír borító hibátlan, a későbbi átkötés fedőborító hiányzik