Seress László: Napóleon. I-III. kötet. Bp., én. Singer és Wolfner. Korabeli egységes félvászon védőkötésben, eredeti címlap bekötve. Számos egészoldalas képmelléklettel. Jó állapotban
Glatz Ferenc (szerk.): Az 1944. év históriája. História könyvek. Budapest, 1984, Lapkiadó Vállalat. Kiadói kissé viseltes papírkötés, fotókkal illusztrált.
A magyar nemzet története I-X. kötet. A II. kötet hiányzik, csak kilenc kötet. Szerk. Szilágyi Sándor. Budapest, 1895-1898, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészbőr kötésben (Aufrecht és Goldschmied), márványozott lapélekkel, illusztrációkkal, köztük metszetekkel, lithográfiákkal. Néhol kisebb kopásokkal, a IV. kötetből egy melléklet kijár, a VII. és IX kötet bor...
Kossuth Emlékalbum. Kossuth Lajos halála, temetése és mauzoleumának felavatása. Szerkesztette Dr. Kovács Dénes. Budapest, 1910, Wodianer F. és Fiai, 231 p. Kiadói kopottas aranyozott, dombornyomásos egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képekkel, fotókkal, valamint három színes műmelléklettel.
4 db könyv-Farkas Pál: A francia forradalom I-II. kötet; Seress László: Napoleon IV. kötet; Adorján Andor: A császárság I. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötések, kötetenként változó állapotban. + Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel és Wodianer. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Kopott
Emlékkönyv Kossuth Lajos születésének 150. évfordulójára. Szerk.: I. Tóth Zoltán. 1-2. köt. Bp., 1952, Akadémiai. Kicsit szakadt papír védőborítóval, vászonkötésben, jó állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.