Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 137

Anton Scharff (1845-1903) 1874. "Kincsem" peremen jelzett Ag emlékérem. "KINCSEM 17.MAERZ 1874" (37,16g/45mm) T:2 kis ph. és k. Hungary 1874. "Kincsem" Ag medallion with hallmark on the edge. "KINCSEM 17.MAERZ 1874". Sign.: Anton Scharff (37,16g/45mm) C:XF small edge errors and scratches Wurzbach 1070., Hauser 6604.
30455.

29 000 HUF
75,13
82,86

Tóta Gyula (1912-1988) 1975. "Dr. Aszalós Imre 1897-1973 / Aszalós Imre Tudományos Emlékülés Baja 1975" Br plakett (312,35g/98mm) T:1- /  Hungary 1975. "Imre Aszalós 1897-1973 / Imre Aszalós Scientific Memorial Session Baja 1975" Br plaque. Sign.: Gyula Tóta (312,35g/98mm) C:AU
30456.

4 000 HUF
10,36
11,43

Trischler  Ferenc (1945- )2003. "Pécsi Főposta / A posta belső felújításának emlékére - Pécs, 2003. november 5." Br emlékérem, eredeti díszdobozban (96mm) T:2
30457.

1 000 HUF
2,59
2,86

Solymári Valkó László (1909-1984) 1958. "A Hajdúsági Múzeum alapításának 30. évfordulójára - A Múzeumbarátok Társasága - Harc a kultúráért / H. Fekete Péter - A múzeum alapítója" Br emlékérem (254g/85mm) T:2
30458.

6 000 HUF
15,54
17,14

Tóth Sándor (1933-) "Női test / Tóth Sándor - Asztalos u. 30. Szeged" Br emlékérem (28mm) T:1-,2
30459.

800 HUF
2,07
2,29

Tőrös Gábor (1934-) DN "Bethlen Gábor 1580-1629" Br emlékplakett (729g/137mm) T:2
30460.

5 000 HUF
12,95
14,29

Varga István (1949-) 1986. "ERBE-VASAS 1961-1986" Br plakett fa talpon (98mm) T:2
30461.

1 000 HUF
2,59
2,86

Vígh Tamás (1926-2010) 1973. "Kodály Zoltán" Br emlékplakett (84mm) T:2
30462.

9 000 HUF
23,32
25,71

Vincze Dénes (1924-1972) / Manno Miltiadesz (1879-1935) DN "Magyar Birkózó Szövetség" Br emlékérem (6mm) T:1-
30463.

800 HUF
2,07
2,29
9

Habsburg Birodalom 1792. "I. Ferenc budai koronázására" Bécs, Ag koronázási zseton "LEGE ET FIDE / FRANCISCVS D G HVN BOH REX ARCHID AVSTRIAE CORONATVS BVDAE VI IVN MDCCXCII " Johann Nepomuk Würth (1750-1811) műve, mesterjegy nélkül (2,16g/21,5mm) T:2- ph., enyhén hajlott Habsburg Monarchy 1792. "Coronation of Franz I in Buda" Vienna, Ag coronation jeton, work of Johann Nepomuk Würth (1750-1811), without sign (2,16g/21,5mm) C:VF edge error, slightly curved Montenuovo 2262
30464.

Habsburg Birodalom 1792. "I. Ferenc budai koronázására" Bécs, Ag koronázási zseton "LEGE ET FIDE / FRANCISCVS D G HVN BOH REX ARCHID AVSTRIAE CORONATVS BVDAE VI IVN MDCCXCII " Johann Nepomuk Würth (1750-1811) műve, mesterjegy nélkül (2,16g/21,5mm) T:2- ph., enyhén hajlott Habsburg Monarchy 1792. "Coronation of Franz I in Buda" Vienna, Ag coronation jeton, work of Johann Nepomuk Würth (1750-1811), ...

5 000 HUF
12,95
14,29

Habsburg Birodalom 1830. "V. Ferdinánd pozsonyi koronázása" Ag zseton. "FRANC I ET PER EVM FERD V / CORON POSON DIE XXVIII SEPT MDCCCXXX" (3.28g/20,5mm) T:2 Habsburg Monarchy 1830. "Coronation of Ferdinand V in Pressburg" Ag jeton (3.28g/20,5mm) C:XF
30465.

5 000 HUF
12,95
14,29

1861. "Országgyűlési Emlék" fém emlékérem. "HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSBE VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS - 1861 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / E HAZA CSAK AKKOR TULAJDONUNK HA TÖRVÉNYEINKET NEM IDEGENEK KEZELIK - HAZÁDNAK RENDÜLETLENÜL LÉGY HÍVE....". (50mm) T:2 ph.
30466.

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF