Dobrovits Aladár: Egyiptom és a hellenizmus. Parthenon-tanulmányok. Budapest, 1943, Parthenon-Franklin-Társulat, 90+2 p. Kiadói félvászon-kötésben, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.
Heltai Gáspár: Magyar Krónika. I. Nyomtattatott Kolozsvárott 1574-ben. Most pedig újonnan Nagy-Győrben 1789-ben. Átkötött bordázott félbőr kötés, 8+472 p. A könyv elülső kötéstáblájának hátoldalán ex libris-szel. Csak első kötet! A címlap és a hátoldala restaurált. A könyv lapja a 370-472 p. között a lapok szakadtak, viseltesek. A főszöveg olvasható, de a lapszéli szöveg részben olvashatatlan a s...
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., é.n., Franklin. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel. A könyv gerince kopottas, sérült, a kötése sérült, a könyvből pár lap kijár.
Képes Krónika I-II. I. Latin eredeti hasonmás kiadás. II. A latin eredeti magyar fordítása, Bellus Ilona munkája, Kristó Gyula, Dercsényi Dezső, Csapodiné Gárdonyi Klára kísérőtanulmányaival. Budapest, 1987, Helikon Kiadó. Kiadói műbőr kötés, eredeti kiadói karton papír dobozban, angol, német és magyar nyelvű ismertető lapokkal. Szép állapotban.
Lakatos Sándor: IV. Károly és a délszlávok. Budapest, 1920, Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt. Kiadói tűzött papírkötés, a borítója hiányzik, de egyébként jó állapotban.
Gróf Teleki Pál: Magyar politikai gondolatok. Nemzeti Könyvtár 42-43. szám. Budapest, 1941, Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.