Régi magyar költők tára II. kötet. XVI. századbeli magyar költők művei. I. 1527-1546. Közzéteszi Szilády Áron. Budapest, 1880, MTA Könyvkiadó-Hivatala. Korabeli kopottas félvászon kötés, márványozott lapélekkel.
Rákosi Mátyás: Válogatott beszédek és cikkek. Budapest, 1951, Szikra. Második kiadás. Kiadói foltos papírkötés, foltos lapokkal, benne tollal aláhúzások.
Hauff Vilmos: Regék. Átdolgozta Győry Loránd. Négy színnyomatú képpel. Második kiadás. Bp., Lauffer Vilmos. Javított félvászon kötés, a 4 db színes litho melléklet közül az egyik hiányos, kopottas állapotban.
dr. Cselőtei László, dr. Csider László, Csáky Antal: Kertészet. Budapest, 1978, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papírborítóban. Jó állapotban.
Gvadányi József: Egy falusi nótárius budai utazása. Budapest, 1957, Magyar Helikon. Kiadói félvászon kötés, szakadozott papírborítóban, a félvászon gerinc egy része megfakult. Egyébként jó állapotban.
Riedl Frigyes: Arany János. Budapest, 1920, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Negyedik, részben átdolgozott kiadás. Korabeli félvászon kötés, kopottas borítóval.
Szünórák. Angol elbeszélések az ifjúság számára. Fordította Tisza Etelka. Bp., é.n., Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincen apró sérülés. Ritka példány!