Kovrig János: A sárga kontinensen déltől északig. Világjárók. Utazások és Kalandok. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon, 163 p. Sok fotóval illusztrálva.A könyvben számos aláhúzással. Az elülső védőlapon ajándékozási sorokkal.
Kisértethistóriák. Idegen írók novellái. Fordította Balázs Béla. Gyoma, 1917, Kner. 200 p., 10 t. (Az előszót Balázs Béla írta, a címlapot és az illusztrációkat Divéky József rajzolta.) Goethe, Poe, Mérimée, Gogol és mások írásaival. Kiadói félvászon-kötésben.
Igazgatósági jelentések a takarékpénztárak és bankok országos nyugdíjpénztára működéséről. Éves jelentések 1930 és 1940 között, egybekötve. Korabeli egészvászon-kötésben.
Byron: Mazeppa. Gyoma, 1917, Kner Izidor kiadása. Kosztolányi Dezső fordítása. Könyvkötői kemény papírkötés, 43 p. Első kiadás! A címlapot Divéky József rajzolta. A gerince sérült, hiányos.
Verlaine: Versek - Poésies. Poezis Kétnyelvű Kiadása. Szily Ernő fordítása. Budapest, É.N., Poézis. 1000 számozott példányból a 36. sz. példány. Fűzött papírkötés, 126 p. A kiadói papírborítója hiányzik. A borítója kissé foltos, kopott. Pár lap sarka gyűrött.
Verne Gyula: A Jég-Szfinksz. I-II. Fordította: Dr. Bethlen Oszkár. Budapest, 1889, Sachs és Pollák Könyvkereskedése. Kopottas kiadói festett egészvászon, 142+159 p. A borítók kopottasak. A kötések meglazultak. Pár lapszél szakadozott.
Bárd Miklós költeményei. (1887-1913). A költő helyett felesége dedikálásával. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Bp. 1915. Franklin. 441 p. Kiadói, aranyozott, dombornyomású vászonkötésben, márványozott lapszéllel.