Erasmus Darwin: Zoonomie oder Gesetze des organischen Lebens. Második kötet, első rész. Töredék kötet. Hannover, 1797, Gebrudern Hahn, 762 p + 3 rézmetszet. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű félbőr kötésben, kopottas borítóval, német nyelven. Jó állapotban. A szerző Erasmus Darwin (1731-1802) angol fizikus, természetfilozófus, feltaláló, korának egyik jelentős gondolkodója, Charles Darwin nag...
Max Weber: Állam, politika, tudomány. Fordította Józsa Péter. Budapest, 1970, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, pár helyen ceruzás aláhúzással. Jó állapotban.
Émile Durkheim: A társadalmi tények magyarázatához. Válogatott tanumányok. Fordította Léderer Pál, és Ádám Péter. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1978, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Immanuel Wallerstein: A modern világgazdasági rendszer kialakulása. Fordították többen. Társadalomtudomány könyvtár. Budapest, 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Polányi Károly: Az archaikus társadalom és a gazdasági szemlélet. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1976, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Dr. Hoffmann E. Lovag: A törvényszéki orvostan atlasza. Lehmann-féle orvosi kézi atlaszok IX. Fordították Dr. Ajtai k. Sándor István, Dr. Krausz Arthur. Budapest, 1899, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, a borítója megviselt állapotban, a lapok foltosak, a kötése javított, a védőlapjai pótoltak, 193 szövegképpel (1 hiányzik, 181-182 szövegkép lapja fordítva van bekötve), 56 színes tábláv...
Br. Krafft-Ebing Rikhárd: A törvényszéki elmekórtan tankönyve. Fordította Babarczi Schwartzer Ottó. Budapest, 1891, Hornyánszky Viktor Könyvnyomdája. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötés, márványozott lapélekkel, az előzéklap belsején, és a címoldalon ceruzás és egy tollas bejegyzésekkel.