Verne Gyula: Az új hazában. Verne Gyula összes munkái. Fordította Zigány Árpád. Budapest, 1901, Franklin-Társulat. Kiadói festett, illusztrált, aranyozott egészvászon sorozatkötésben, egészoldalas rajzokkal illusztrálva, a borítója kissé kopott, a gerince kissé viseltes.
Mikszáth Kálmán: Tót atyafiak. A jó palócok. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója foltos, a borítója és a gerince kopottas.
Mikszáth Kálmán: Az új Zrinyiász. Társadalmi és politikai szatirikus rajz. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója, és a gerince kissé kopottas, a fűzése kissé laza, de egyébként jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Magyarország lovagvárai. A kis prímás. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1894, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója kissé kopottas, picit sérült, a gerince kissé kopottas, a fűzése kissé laza.
Mikszáth Kálmán: A fekete kakas és még három más elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1911, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1904, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. Jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1891, Révai Testvérek. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A borítója picit kopott, picit sérült.
Mikszáth Kálmán: Az apró gentry és a nép. Harmincz kis elbeszélés. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1893, Révai Testvérek. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója és a gerince kopottas, a fűzése kicsit laza.