G. Bruno (Augustine Fouillée): Le tour de la France par deux Enfants. Devoir et patrie. Paris, 1930, Libraire Classique Eugéne Belin. Kiadói kopottas, picit foltos félvászon kötés, számos szövegközti képpel gazdagon illusztrálva, francia nyelven. / Half-linen binding, in french langauge, in poor conditions.
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: "Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936". Könyvtári pecsétekkel
Gazdasági Kistükör. A falusi ifjúság számára tanuló-, és olvasókönyvül kiadta az Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület. Pest, 1865, Kocsi Sándor. Ötödik, lényegesen javított és bővített kiadás. Átkötött kopottas félvászon kötés, szövegközti illusztrációkkal, intézményi bélyegzőkkel Jó állapotban.
Margitai József: Rövid zsebszótár. Segédkönyv a horvát és magyar nyelv megtanulására. I. magyar-horvát rész. Nagykanizsa, 1887, Fischel Fülöp, 144 p. Kiadói picit sérült aranyozott egészvászon kötés. Jó állapotban.
Clementis Ervin A Vezutvtól a Dunapartig, Rege Könyvkiadó, Budapest, 190 oldal, kemény papírkötés,15x21 cm. Állapota: a gerince sérült, hiányzik, de a könyv egyben van.