Defoe: Robinson Crusoe utazásai és kalandjai az ifjuság számára. Fordította és átdolgozta Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Budapest, 1942,Nova Irodalmi Intézet. Kiadói picit kopott illusztrált félvászon kötés.
Holbach: A természet rendszere. A természeti és erkölcsi világ törvényei. Bp., 1954, Akadémiai (MTA Filozófiai írók tára 8.). Készült 1000 példányban. Vászonkötésben, jó állapotban.
Fodor Gyula: Zenélő Óra. Budapest, é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírkötés, Hincz Gyula rajzaival. Rossz állapotban. A szerző által dedikált.
Aknay János. Szerk.: Novotny Tihamér. Szentendre, 2000, Vajda Lajos Stúdió Kulturális Egyesület. Aknay János (1949- ) festő által aláírt példány! Papírkötésben, jó állapotban.
Gárdonyi Géza munkái. II. kiadás. Bp., Dante Kiadás. (Az én falum, A kürt, A kapitány, Messze van odáig, Két katicabogár, Aggyisten Biri!, stb.)Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kötetenként változó állapotban.