Kakas József (szerk.): Felhők fölött-felhők alatt. Az Országos Meteorológiai Intézet népszerű kiadványai. II. kötet. Budapest, 1952, Athenaeum. Kiadói félvászon kötésben. Korának megfelelő állapotban.
Mátyus István: Diaetetica, az az a' jó egeszség' meg-tartásának modját, fundamentumoson elö-ado könyv, mellyet, betegek körül való foglalatosságtól üres óráin írt és készített, 's maga költségével közönségessé-is tett - -. I. kötet. Kolozsvár, 1762. Páldi István ny. [26] + 519 + [13] p.; Első kiadás! (Belső címlap hiányzik) Korabeli, enyhén sérült félbőr kötésben.
Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei II-IV. Kötet. (Az I. kötet hiányzik.) Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei és a fémek technológiája II. kötet: A külső erők hatása a szilárd anyagok mechanikai tulajdonságaira. Második, bővített kiadás. Rejtő Sándor: Az elméleti mechanikai technológia alapelvei és a fa anyagának technológiája III. kötet: A belső és k...
Hettner Alfréd: A leíró földrajz alapvonalai. Ford. Littke Aurél. II. kötet. Tengerentúli földrészek. 195 szövegközi térképecskével és diagrammal 462 p. Bp., 1926, K.M. Egyetemi Ny. Kiadói, kék félvászonkötésben, jó állapotban. A gerinc enyhén sérült.
Tangl Harald: A táplálkozás. Bp., é.n., Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben. 299 oldal. A könyv alsó lapszélei foltosak.
Malatyinszki József, Petőcz Károly, Szabó Ferenc: Egy mezsgyéjén. A Kner nyomda Gyomai és Békéscsabai üzemeinek története. 1982, Kner nyomda. Kiadói egészvászon szakadozott kiadói borítóval, 266 p. Színes és fekete-fehér fotókkal illusztrálva.