Jules Saerwein:Így láttam. A XX. század történelme egy újságíró emlékeiben. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopottas gerinccel.
John Edward Courtenay Bodley: Francziaország. Új átnézett kiad. Ford. Darvai Móricz. Átnézte Angyal Dávid. I köt. Bp. 1899. MTA. XXXI. 360 p. Kiadói, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben. Tulajdonosi pecséttel, az előzéklapon kis hiány.
Koch: Nándor: Tolnai világtörténelme 1. köt.: A Föld keletkezésétől a történelmi emberig. Bp., é. n., Tolnai. Kicsit szakadozott papírkötésben, az elülső borítója elválik, egyébként jó állapotban.
Dr. Gróf Apponyi Albert: Emlékirataim. Ötven Év. Ifjukorom - Huszonöt év az ellenzékben. Budapest, 1926, Pantheaon Irodalmi Intézet Rt. Harmadik, átnézett kiadás. Korabeli félbőr kötés, kopottas borítóval, egyébként jó állapotban.
Vicente Blasco Ibánez: Argentina y sus grandezas. Madrid, 1910, La Editorial Espanola Americana. Kiadói aranyozott egészbőrkötésben. Széleinél kopottas, egyébként jó állapotú kötet. Érvénytelen könyvtári pecséttel. 32x24 cm.
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Budapest., 1900, Herzig Miksa. Révai és Salamon Könyvnyomdája. 1 t.(díszcímlap)+VIII+299 p.+50 t. (heliogravűr), a táblák előtt feliratos hártyapapírral. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jenő, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, ...
K. Nagy Sándor: A jobbágyság története. Nagybecskereken, 1891, Pleitz Pál Könyvnyomdája. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kissé kopottas állapotban.