Number of items: 381

Váltótörvény (1876: XXVII. törvényczikk). Jegyzetekkel ellátta: Dr. Pap Dávid. Magyar törvények Grill-féle kiadása. Bp., 1901, Grill Károly. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
13940.

1 600 HUF
4,15
4,57

Keresztszemes kézimunkák. Bereg-, Szabolcs-, Szatmár-, Ugocsa-, és Zemplén-megyékben. Gyűjtötte: Szirmai Fóris Mária. Budapest, 1944, Exodus-kiadás, 80 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel, 17-80 oldalakon színes és fekete-fehér illusztrációkkal.
13941.

3 000 HUF
7,77
8,57

Költők lugasa. Az ujabbkori magyar költészet termékeinek képekkel díszített gyűjteménye. Az eredeti rajzok Greguss Imre, Aggházy Gyula, Gyulai László, Greguss János s többiektől valók. Metszette Morelli Gusztáv. Budapest, é.n., Méhner Vilmos. Kiadói színes, illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, számos szövegközti képpel illusztrálva, márványozott lapélekkel, a gerince kissé sérült, a borítója kissé kopottas.
13942.

Költők lugasa. Az ujabbkori magyar költészet termékeinek képekkel díszített gyűjteménye. Az eredeti rajzok Greguss Imre, Aggházy Gyula, Gyulai László, Greguss János s többiektől valók. Metszette Morelli Gusztáv. Budapest, é.n., Méhner Vilmos. Kiadói színes, illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben, számos szövegközti képpel illusztrálva, márványozott lapélekkel, a gerince kissé sérült, a borít...

2 000 HUF
5,18
5,71

Kellér Andor: Zöld gyep, zöld asztal. Szemere Miklós életregénye. (Bp.), 1941, Szerzői kiadás, Officina-ny. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, foltos borítóval, kissé sérült kötéssel, a címlap Vörös Géza munkája. A szerző által dedikált.
13943.

4 000 HUF
10,36
11,43

Babarczi Schwartzer Ottó: "Csák." Vörösmarty Mihály Téboly-alakja. Budapest, 1890, Hornyánszky Viktor, 70 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal.
13944.

3 000 HUF
7,77
8,57

A magyar nyelv értelemző szótára I-VII. Bp., 1980-1987, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, a hetedik kötet kissé foltos gerinccel.
13945.

5 000 HUF
12,95
14,29

13946.

12 000 HUF
31,09
34,29

Molnár József: A magyar beszédhangok atlasza. Bp., 1970, Tankönyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.
13947.

3 000 HUF
7,77
8,57

Móricz Zsigmond: A földtörvény kiskátéja. Bp., 1979, Mezőgazdasági Könyvkiadó Vállalat. Az 1919. évi kiadás (Bp., Néplap, klny.) reprintje! Műbőr kötésben, jó állapotban.
13948.

1 200 HUF
3,11
3,43

Wiesinger Márton: Állatkerti séta. Bp., 1958, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
13949.

1 000 HUF
2,59
2,86

Tomcsányi János: Nagy-Magyarországból Kis-Magyarországba. Bp., 1923, Magyar Nemzeti Szövetség. Kicsit sérült papírkötésben, jó állapotban.
13950.

2 000 HUF
5,18
5,71

A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp., 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. Kiadói egészbőr kötés, gerincnél sérült, kopottas állapotban.
13951.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF