Gróf Berényi János: Az ötvösség története Magyarországon. Csányi Károly előszavával. Bp., 1930, Magyar Nemesi Családok Országos Egyesülete, 63 p. Kiadói foltos papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
Mécs László: Megdicsőülés. Hincz Gyula rajzaival. Nemzeti Művészet. Budapest, 1935, Mécs-Mártoncsik. Hatodik kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, a borító szélei kissé szakadozottak, a kötése megtört, sérült, (16-17 p), az előzéklap és a 15 p. között a lapok kijárnak, a kötéstáblák belsején ragasztás nyomokkal.Készült 300 számozott példányban; fenti példány számozatlan.
Reich Károly: Hitem szerint. Bp., 1977, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. A szerző által aláírt, számozott (441/1350) példány! Vászonkötésben, jó állapotban.
Ettore Camesasca: Das Haus. Vom Pfahlbau bis zur Wohnmaschine. 1971, Bertelsmann Kunstverlag. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, gazdag képanyaggal illusztrálva, német nyelven. / Linen-binding, with paper cover, in german language.
Jarmila Blazková: Wandteppiche. Fordította Anna Albertová. Prága, 1957, Artia. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban, gazdag képanyaggal illusztrálva, német nyelven. / Linen-binding, in paper cover, the paper cover is raunchy. in german language.
Erwin Ortmann: Zinnfiguren einst und jetzt. (Ólomfigurák régen és ma.) Leipzig, 1977, Sammlung Kulturgeschichte. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, kiadói kartontokban, illusztrációkkal, német nyelven. Jó állapotban./ Linen-binding, in german language, in good condition.
Korshunova, T. T.: Kostyum v Rossii XVIII - nachala XX veka. Costume in Russia 18th - early 20th centuries from the Ermitage Collection. Leningrad, 1979, Hudozhnik RSFSR. Vászonkötésben, védőborítóval, karton tokban, jó állapotban.
Briger, Lothar: Die Miniatur. Mit zwei mehrfarbigen und fünfzehn einfarnigen Tafeln. München, Holbein-Verlag. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban / full linen binding