Novotny Tihamér (szerk.): Aknay János, Angyalos könyv, A book of angels, Engelbuch. Szentendre, 2004, VLS Kulturális Egyesület. A művész aláírásával és ajánlásával:"Laci barátomnak sok szeretettel. Aknay János" Illusztrált kiadói karton kötésben. Újszerű állapotban.
Reinach Salamon: A művészet kis tükre. Fordította és a magyar művészettörténeti résszel kibővítette Lázár Béla. Budapest, 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói kopottas aranyozott egészbőr kötés.
Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Budapest, é.n. (1938), Rózsavölgyi és Társa Kiadása. Kiadói kopottas félbőr kötés.
Der Stille Garten. Deutsche Maler Der I. Halfte Des 19. Jahrhunderts. Die Welt Des Schönen. Düsseldorf&Leipzig, 1908, Karl Robert Langewiesche Verlag, XVI+79+XIV p. Kiadói papírkötésben. Német nyelven. A lapok foltosak, szakadozottak.
Fodor Gyula: Zenélő Óra. Budapest, é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírkötés, Hincz Gyula rajzaival. Rossz állapotban. A szerző által dedikált.
Aknay János. Szerk.: Novotny Tihamér. Szentendre, 2000, Vajda Lajos Stúdió Kulturális Egyesület. Aknay János (1949- ) festő által aláírt példány! Papírkötésben, jó állapotban.
Wilhelm Hausenstein: Rokoko. Französische und deutsche Illustratoren des achtzehnten Jahrhunderts. München, 1918, R. Piper& Co. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, német nyelven. / Paperbinding, in german language.