István király intelmei fiához Imre herceghez írott elmélkedései. Vincze Lajos papírkészítő mester kézzel merített papírján, Kis példányszámú, sorszámozott nyomtatvány. (1997) 500/317
Kálti Márk Képes Krónikája. Monumenta Hungarica III. Fordította Geréb László. Bevezetéssel ellátta Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta Berkovits Ilona. Budapest, 1959, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben. Jó állapotban.
Küküllei János és a Névtelen Minorita krónikája. Monumenta Hungarica IV. Fordította Geréb László. Bevezetést írta Trencsényi-Waldapfel Imre. Budapest, 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr kötésben. Jó állapotban.
Vaszary Kolos: Történelmi életrajzok. Hazai festőművészek által illusztrált ifjusági iratok III. kötet. Vaszary János képeivel ellátott harmadik kiadás. Budapest, én., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, szép állapotban
Dr. Karácsonyi János: Szent István király élete. Bp, 1904, Szent István-Társulat. Átkötött kopottas félvászon kötés, kissé vetemedett borítóval, volt könyvtári példány, szövegközti képekkel illusztrálva, márványozott lapélekkel.
H. Szabó Lajos: Lapáttal szolgáltuk a hazát II. 1951-1956. Héra sorozat X. kötet. Pápa, 2007, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Jó állapotban.
Heribert Illig-Klaus Weissgerber: Magyarok a kitalált középkorban. Újraírt történelem. Bp., 2003, Allprint. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a sarkán.
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Bp., 1986, Akadémiai (Reprint sorozat): Az 1940. évi kiadás (Bp., Magyar Szemle Társaság) reprintje! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.