Botos László (szerk.): Magyarságtudományi Tanulmányok. Budapest, 2008, HUN-idea Szellemi Hagyományőrző Műhely. Kiadói kemény papírkötés, kiadói papírborítóban, fekete-fehér illusztrációkkal. Csajághy György, Cser Ferenc, Darai Lajos, Érdy Miklós, Harangozó Imre, Molnár V. József, Obrusánszky Borbála, Poór Miklós és mások tanulmányaiva. Jó állapotban.
Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kiadás, 88 p.+ 60 darab egészoldalas fekete-fehér és színes illusztrációval. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás.
H. G. Wells: A világ története (A short history of the world).
Bp., é.n. Kultúra. (4)+416 p. + 1 tábla. 13 térképpel. Kiadói kartonkötésben, a gerince sérült.
Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
Dr. Fodor Ferenc: A szülőföld és honismeret könyve. I. A mi hazánk. II. A mi községünk. Bp., Borsod-Gömör-Kishont vármegye. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Szekfű Gyula: Három nemzedék és ami utána következik. Budapest, 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Ötödik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval, gerinccel, kissé laza fűzéssel, foltos védő-, előzék-, és címlappal.
Vitéz Nagy Iván: A magyarság világstatisztikája. Jancsó Benedek Társaság Kiadványai 11. Budapest, 1931, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.