Eckhart Ferenc: Magyarország története. Budapest, 1942, Renaissance Könyvkiadóvállalat. Nyolcadik kiadás. Korabeli kopottas félvászon kötés, intézményi bélyegzővel, az elülső borító belsején a Magyar Királyi Vallás és Közoktatásügyi Miniszter ajándéka címkével. Jó állapotban.
Borsody István: Magyar-szlovák kiegyezés. Budapest, é.n. (1945), Officina. Kiadói papírborítóban, némileg szakadt papírborítóval, hiányzó címlappal, de egyébként jó állapotban.
Németh Andor: Mária Terézia. Bp., 1939, Grill Károly. 296 p. II. kiadás. Kiadói aranyozott félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A Weimari Németország végzetes útja. Magyar Téka könyvkiadó, Szombathely, 1947. Kiadói félvászon kötés, 232 p. Jó állapotban
Varga János: Középszinten a történelemben. Frideczky Lajos memoárja. Salgótarján, 1988, Nógrád Megyei Levéltár (Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 14.). Papírkötésben, jó állapotban.
Vaszary Kolos: Történelmi életrajzok. Hazai festőművészek által illusztrált ifjusági iratok III. kötet. Vaszary János képeivel ellátott második kiadás. Budapest, én., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötés. Iskolai bélyegzővel, és ajándékozási sorokkal. Megviselt állapotban.