Kecskeméti Ármin: A zsidók egyetemes története. A babyloniai fogságból való visszatéréstől napjainkig. 1-2. köt. Bp., 1927, Izraelita Magyar Irodalmi Társulat (Az Izraelita Magyar Irodalmi Társulat kiadványai 47-48.). Kicsit kopott, aranyozott gerincű félbőr kötésben, jó állapotban.
A hagyomány kötelékében. Tanulmányok a magyarországi zsidó folklór köréből. Szerk.: Kríza Ildikó. Bp., 1990, Akadémiai. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Magyarországi zsinagógák. Főszerk.: Gerő László. Bp., 1989, Műszaki Könyvkiadó. Műbőr kötésben, kicsit sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Kiss Arnold: Mirjam. Imádságok zsidó nők számára. Bp., é. n., Schlesinger. Hatvanegyedik, bővített kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon kötésben, kopottas, kissé sérült kartontokban, ajándékozási sorokkal.
Máchzor-ünnepi imakönyv II. kötete, Jom Kippur napjára. Wien, gedruckt von Anton Schmid, kaiserl.königl.privilegirten hebräischen Buchdrucker. Kiadói egészbőr kötés, gerince hiányzik, erősen viseltes állapotban / Jewish prayer book, full leather binding
Kinga Frojimovics, Géza Komoróczy, Viktória Pusztai, Andrea Strbik: Jewish Budapest. Monuments, Rites, History. Fordította: Vera Szabó. Budapest, 1999, Central European University Press, 597 p. Kiadói papírborító. A zsidó Budapest, angol nyelven. / Paperbinding, in english language.
Bereczky Albert: A zsidók "titka". Elmondatott a Pozsonyi-úti "Hálaadás Temploma" gyülekezet termében. Budapest, 1938, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt. Kiadói tűzött papírkötés. Foltos. Ex-libris bélyegzővel.
Dr. Ribáry Géza, Dr. Csergő Hugó, Dr. Kohn Zoltán (szerk.): Omzsa naptár az 5702 (1941-42) évre. Budapest, 1941, OMZSA. Kiadói papírborítóban. Megviselt állapotban!
Lévai Jenő (szerk.): Írók, írások... vigasztalás van az irodalomban. (A magyar zsidóság életéről és a zsidó legendák világáról szóló történetek.) Benczés Tibor, Földes Péter, Gervai Sándor, Kisbéri László, Lőb Ernő írásaiból. Budapest, 1943, Faragó Nyomda. Kiadói fűzött illusztrált papírkötés. A borítója foltos, és az egyik sarka szakadt.