Dr. Bartha József: A Magyar Nemzeti Irodalom Története I-II. Budapest, 1910, Szent István Társulat, 397+372 p. Második, javított kiadás. Átkötött egészvászon kötés. A borító kopottas, és a gerince sérült.
Schmaus: A kórbonctan alapvonalai. Átdolg.: Herxheimer, Gotthold. 2. köt.: Részletes kórbonctan. Bp., 1915, Franklin. Kicsit kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban. + Tóth Béla: Mendemondák. Bp., é. n., Athenaeum. Kopott vászonkötésben, címlapja hiányzik, egyébként jó állapotban.
11 db. vegyes, főleg szépirodalmi témájú könyvekkel, (Hugo Victor: 1793 I-III., Thackeray: Pendennis története I., Satu Mare, Michael Lermontow: Der held unserer zeit, Alexander Dumas: Der Chevalier von Mailon rouge I., Jókai Mór: Észak honából, Rácz Olivér: Kassai dalok, Kelemen Attila: Madaras könyv, Mikszáth Kálmán: A Noszty-fiú esete Tóth Marival, Herczeg Ferenc: A fehér páva), változó állapot...
Dr. Max Freiherr Du Prel: Das General-Gouvernement. Würzburg, 1942, Konrad Trilitsch. Kiadói félvászon, 404 p. Sok fekete-fehér képpel és térképpel.1942-es német nyelvű könyv, a Lengyel Főkormányzóságról. A borítója és a gerince kopottas. / Book about the General Government in german language from 1942. The cover and the saddle are worn-out.
A Modern Könyvtár sorozat 20 kötete: Benski, Drozd, Zieliński, Valton, Šćepanović, Gyllensten, stb. Kopott papírkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.