Hargitai Miklós, Vizmathy Csilla: Svédország. Budapest, 2005, Tábla és Penna Kiadó. Kiadói papírkötés, színes és fekete-fehér fotókkal, és fekete-fehér térképekkel illusztrálva, valamint egy térképmelléklettel.
Mungo Park: A Gambiától a Nigerig. Fordította: Halász Gyula. Világjárok. Utazások és Kalandorok. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 143 p. Kiadói egészvászon kötés. Számos fekete-fehér képpel és két térképpel. A borítója foltos, kopott.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Bp., é.n., Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Társulat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Dr. Oppe Sándor (szerk.): Mecsek útikalauz. Budapest, 1959, Sport Lap- és Könyvkiadó, 340 p. Kiadói kissé kopott félvászon kötésben, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, térképmelléklettel. (A Mecsek hegység turistatérképe, Budapest, 1959, Kartográfiai Vállalat.)
A. E. Johann: Bolyongások New-Yorktól Alaszkáig. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 256 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Fekete fehér képekkel, térképekkel illusztrálva. Némileg viseltes állapotban. A borítója fakó, a gerince és a kötése sérült.
Wolfgang Hoffmann-Harnisch: Brazília. Egy forróövi nagybirodalom. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen világok. Budapest, é.n., Athenaeum, 316 p. Fakó gerincű kiadói egészvászon kötés.
Cholnoky Jenő: A Föld titkai I-V.+A föld megismerésének története.
I. A napsugár diadala. 107 kép és 67 ábra a szövegben. 314 p.
II. A jégvilág. A sarkkutatások története. Második 1929-ig kiegészített és átdolgozott kiadás. 67 kép és 14 ábra a szövegben. 231 p.
III. Az ember drámája. 117 kép és 70 ábra a szövegben. 351 p.
IV. Az egyenlítőtől a sarkvidékig. 135 kép és 46 ábra a szövegben. 331 p.
V. A tenger. 138 kép és 83 ábra a szövegben. 323 p.
+ A Föld megismerésének története. 130 kép és 57 ábra a szövegben. 354 p.
Budapest, 1930-32, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A Föld megismerésének története c. kötetnek a kötése eltér a többitől, nem ennek a kiadásnak a része. A borítók kopottak, a IV. kötet gerince némileg sérült, és az előzéklapjai szakadtak, hiányosak. A kötések egy része laza. Minden kötet fotókkal, ábrákkal térképvázlatokkal gazdagon illusztrálva.