Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. A világjárás hősei. Fordította: Benedek Marcellné. Bp., é.n., Dante, 208 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A címlapja hiányos. A borítója kopottas. Fekete-fehér képekkel, térképpel illusztrálva.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum, 223 p. Kiadói fakó gerincű aranyozott egészvászon kötésben. Fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva. Ex libris bélyegzővel.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. Fordította Halász Gyula. A világ körül. Útirajzok, útikalandok. Budapest, 1931, Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Attilio Gatti: Musungu. Fordította Déry Tibor. A világjárás hősei. Budapest, É.N., Utazási könyvek kiadóhivatala. Egésvászon kiadói borítóban, 204 p.
A kiadói borítója kopott, foltos. A lapszélek foltosak. Az elülső és hátsó szennylapon beírás. A címlapon ajándékozási sorok.
Dr. Keöpe Viktor: Cejlon, az Éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Budapest, é. n., Franklin-Társulat, 189+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A borítója kopottas, foltos.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, [1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 4+280 p.+1 t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos, de alapvetően jó állapotban.
Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, 1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 271p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Pici foltot leszámítva szép állapotban.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói kopottas illusztrált kartonált papírkötés, számos eredeti fényképpel és rajzzal.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Halász Gyula, Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Lampel R. Kissé kopottas díszes aranyozott kiadói egészvászon kötésben
Robert F. Scott: Angolok a Déli Sarkvidéken. Fordította Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest , 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Megviselt állapotban, a gerince és a kötése sérült.
Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. Budapest, , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat kötésben. Megviselt, sérült állapotban!