Taylor, Merlin Moore: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Bp., 1926, Lampel R. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára). Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel R. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. A vászon szélei enyhén elszíneződtek. A porté egy kis helyen elszakadt, egy melléklet javított.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott egyébként jó állapotban.
Sven Hedin: Az Északi sarktól a Déli sarkig.
Az ifjúság számára fordította: Mikes Lajos. Hetvenkét műmelléklettel. Budapest, 1912, Lampel R., 272 p. Kiadói viseltes egészvászon-kötésben.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Vegyes témájú útikönyvek, és egy múzeumi kalauz, 5 db, alapvetően az 50-es évekből, különféle méretben, változó állapotban:
Dr. Csatkai Endre, Dr. Varga Lajos-Vendel Miklós: Sopron útikalauz. Sopron, 1957, Győr-Sopron Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
Dr. Horváth Endre: Pannonhalma Útikalauz. 1961, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
Lajos Ferenc (szerk.): Börzsöny Útikalauz. Budapest, 1956, Sport Lap-és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Bakó Ferenc (szerk.): Egri útikalauz. 1958, Heves Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
B. Jancsky Veronika (szerk.): A Tihanyi Múzeum kiállításai. Budapest, 1958, Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Kiadói papírkötés.
Dr. Back Frigyes: Az eltűnt gyógyvíz nyomában... (Az Erzsébet Sósfürdőtől a Szt. Imre Kórházig.) Budapest, é.n., Hygieia Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal.
Werner Eggerath: Fahrt ins Donaudelta und Andere Reportagen aus Rumänien. Berlin, 1960, Dietz Verlag. Kiadói egészvászon, kiadói papírkötésben, fekete-fehér fotókkal, német nyelven. /
Linen-binding, with papercover, in german language.
Ila Bálint: Gömör megye IV. A települések története 1773-ig S-Zs. Budapest, 1969, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Fordíotta Szirmay Józsefné. Budapest, (1931), Dante Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé foltos, borítóval, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.