R.M.S.P. Handbook to Marocco. With Notes on Gibraltar, the Canary Islands, and Madeira. London, 1910, Royal Mail Steam Packet. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban / paperback with faults
Dékány András: A huszadik század világvándorai. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, térképmelléklettel, fekete-fehér fotókkal.
Budapest a gyógyfürdők városa. Szerk.: Szviezsényi Zoltán. Budapest, é.n. (1940), Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság, 64 p. Kiadói papírkötés, gazdag képanyaggal, 51-62 p. között a fűzése meglazult, a lapok kijárnak.
Touring Club Italiano. Italien. De Blauen Führer. Herausgeber: Francis Ambriére. Paris, 1955 Les Guides Bleus Hachette. Kiadói egészvászon-kötésben, számos térképpel.
Tichy, Herbert: Die Wandlung des Lotos. Ein Indienbericht. Bécs, 1951, Ullstein Verlag. Számos képpel, 1 db kihajtható térképmelléklettel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Harwood Steele: Canada sarki tájain. Ismeretlen világok. Budapest, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T., É.N. Vászon kötés, 294 oldal. 24x16 cm. Fordította Halász Gyula. 18 egész fekete-fehér képpel, 3 térképpel illusztrálva. Jó állapotban. A gerince kopottas, a lapszélek itt-ott foltosak.