Harcászati szabályzat. I. rész Harcászati elvek. Bp., 1939, Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
Két könyv a 2. magyar hadseregről: Nemeskürty István: Requiem egy hadseregért. Bp., 1972, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Első kiadás. A szerző dedikációjával Szigetváry Sándor ludovikás tisztnek. A 2. magyar hadsereg megsemmisülése a Donnál. Összeállította és a bevezető tanulmányt írta Dr. Horváth Miklós. Előszót írta Munnich Ferenc. Bp., 1959, Zrinyi. Második, bővítet...
A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk.: Doromby József. Bp., [1941], Reé László. Kicsit kopott vászonkötésben, gerincénél szakadások.
Illésfalvi Péter, Szabó Péter, Számvéber Norbert: Erdély a hadak útján 1940-1944. (Nagykovácsi), (2005), Puedlo Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
M. Mester Katalin: Kinyílik a rózsa, kihajt a levél. Dr. Világosi György ügyvéd életútja a Don-kanyar és 1956 tükrében. Devecser, 2003, Jókai Mór Városi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Bona Gábor: Tábornokok és törzstisztek a szabadságharcban 1848-49. Budapest, 1983, Zrínyi Katonai kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval. Jó állapotban.
A Szovjet Hadsereg harcászatának fejlődése a nagy honvédő háború éveiben (1941-1945). Szerk.: K. Sz. Kolganov. Bp., 1959, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói félvászon kötés. Kiadói kopottas félvászon kötés, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.
Katonai Helyesírási Tanácsadó Szótár. Szerk.: Dr. Kovács József, Fábián Pál, Dr. Szemere Gyula. Budapest, 1980, Zrínyi Katonai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés.
Nagy Gábor: Páncélos csaták. Budapest, 1966, Zrínyi Katonai Kiadó, 220 p. Kiadói nyl kötés. Számos képpel, térképpel és táblázattal illusztrálva. A borítója kopott. Egy térkép némileg szakadt. Volt könyvtári példány.