Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Fordította: Detre László. 50 műmelléklet és 73 szövegközi kép. Budapest, Könyvbarátok Szövetsége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Budapest, é.n., Dante. Kissé kissé kopottas félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, 60-65 p. és 118-123 p. között kijáró lapokkal, 5 oldal színes melléklettel.
Erdey-Grúz Tibor, Fodorné Csányi Piroska: A kémiai elnevezés és helyesírás alapjai. Bp., 1977, Akadémiai Kiadói. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban.
Számítástechnikai értelmező szótár. Fordították: Czinege Zoltán, Fodor Ildikó, Inotai László, és Nagy Ákos. Bp., 1989, Novotrade. Kiadói kartonált papírkötés, kissé viseltes állapotban, az első sarkai és a gerinc felső része kissé ütődött.
Orvosi helyesírási szótár. Szerk.: Dr. Fábián Pál, Dr. Magasi Péter. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó-Országos Orvostudományi Információs Intézet és Könyvtár. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Angol-magyar műszaki és tudományos szótár. Szerk.: Magay Tamás, Kiss László. Bp., 1993, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban.
1934 - A magyar sebésztársaság munkálatai. XX. naggyűlés. Bp., 1934. M. Sebésztársaság. 231 p. Korabeli, kissé foltos egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.