Negyvennyolctól a negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre. Bp., 1948, Magyar Ifjúság Népi Szövetsége. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzővel.
George Lukács (Lukács György): Studies in Eurpean Realism. A Sociological survey of the Writings of Balzac, Stendhal, Zola, Tolstoy, Gorki and others. Fordította Edith Bone. Roy Pascal proffeszor előszavával. London, 1950, Hillway Publishing. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban, angol nyelven. Jó állapotban. A szerző Lukács György (1885-1971) filozófus, esztéta, polit...
Tóth Béla: Mendemondák. A világtörténet furcaságai. Második, javított és bővített kiadás. Képekkel. Budapest, 1901., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., XI+418 p. Kiadói egészvászon borítóban, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Egry Irén: Deák Ferenc. Történeti arckép. Budapest, 1941, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült elülső borítóval, foltos lapszélekkel.
Kertész Mihály: A csodálatos sárkány. Budapest, É.N., Athenaeum Irodalmi és nyomdai R.-T. Kopottas kiadói egészvászon kötés, 116 p. A gerince szakadozott, sérült. A címlapja szakadt. Egyes lapszélek szakozottak, mások foltosak. A kötése sérült, a könyvből egy ív kijár (97-112 p.).
Szabó Dezső: Az elsodort falu I-II. Budapest, 1920, Táltos Kiadása. Átkötött félvászon, 280+279 p. Második kiadás. A borítók kicsit kopottak. Az I.kötet borítója és lapjai foltosak. A. I. kötet egyik lapja (13/14 p.) kijár. A II. kötet kötése sérült.